Liečba zvukom mení naše konštrukty v mysli

Nie, neplánujem na misky hrať verejne 

To bolo moje presvedčenie niekde v rozhraní rokov 2014- 2015. Do pár mesiacov sa zmenilo.

So sesternicami máme veľmi príjemný vzťah, raz som ich zavolala k nám, na meditáciu. Hrala som na spievajúce misky. Vôbec nevedeli čo misky sú, obzerali si ich a čakali čo sa bude diať. Hrala som len chvíľku, vtedy som poriadne ani nevedela koľko mám hrať. A takto vznikli naše štvrtky. Každý štvrtok prišli k nám, a ja som hrala. Asi na tretíkrát sa stalo niečo čo sme všetky museli tak nejak svojpomocne v daný moment, s danými vnímaním uchopiť. 

Sesternica sa nevedela po sound healingu postaviť na nohy. Ležala, hádam aj 20minút po tom, čo sme skončili, na zemi, viac menej nehybne. Nevedela ovládať svoje telo. Končatiny neposlúch(a)li zauživaný pokyn mozgu. 

Rozprávali sme sa celý čas. Uisťovala som ju, že je to v poriadku, že vibrácia zo spievajúcich misiek v tele ešte stále silno koluje a doznieva. Že keď sa “usadí”, dovolí jej znova sa pohnúť a znova ovládať svoje telo. 

Sesternica opakovala, že nevie pohnúť nohami, myslela si, že už nevstane. Keď sme sa o to pokúsili, zistili sme, že ešte treba dať telu čas. Postaviť sa na nohy, ako samozrejmosť, nebola samozrejmosť. 

Ustála to však úžasne a do dnes deň klobúk dolu, lebo pocit, že nevieme ovládať svoje telo, po hraní na misky, spúšťa rôzne filmy, a tie nás tlačia k múru (=>panike). 

Čo sa to stalo?

Moja sesternica mala celoživotný problém s kolenami. Mávala také bolesti, že často nevedela poriadne chodiť. Boli obdobia, keď to bolo horšie, iné zasa lepšie. 

Po hraní na misky, a po zážitku, kedy sme jej pomáhali 20min sa skúšať postaviť, jej však bolesť z kolien odišla. A veľmi dlho sa nevrátila. 

Bol to spúšťač

Tento zážitok ma donútil premýšľať nad tým, aké by to bolo, keby o miskách a ich účinkoch ľudia vedeli. Že je to prirodzené anestetikum, že nám celkovo stúpa obranyschopnosť organizmu, a že bloky, traumy, a spomienky uložené v našich fyzických telách sú frekvencie, ktoré dokážeme preladiť na iné frekvencie, resp, spomienky sú frekvenčne rozložiteľné; schopné sa meniť. Inak povedané aj tá najsilnejšia traumatická spomienka dokáže zmeniť svoju frekvenciu v nás a pod vplyvom harmonických frekvencií má možnost začať slabnúť. Tým sa ruka v ruke menia aj fyzické “odtlačky” v našich telách. Ako bolesti, seknutia, zlomeniny, cysty, tinitusy a podobne. 

Po 20-tich rokoch bez liekov 

Tu ma začal nahlodávať.  To čomu sa hovorí vnútorný hlas. Lenže on nerozprával. Hučal na mňa. 

A tak sme sa dohodli, že to skúsime:). 

Začala som sound healing najprv s deťmi v škôlke, a následne s večernými hodinami pre dospelých. Keď som sa za krátko rozkorčuľovala, ponúkla som individuálne hranie. 

Takto sa to začalo nabaľovať. Vždy sa našiel niekto, komu sa výrazne polepšilo, ako mojej sesternici s X ročnou bolesťou kolien.

Často (si) spomínam na 70ročnú pani Evku, ktorá prišla na 1.skupinovú hodinu. Po hodine si s vyplašeným výrazom tváre držala rameno. Opýtala som sa jej čo sa stalo. Odpoveď bola, že ju prestalo bolieť rameno. Usmiala som sa. No, to som ešte netušila čo bude pokračovat. Pani Evičku 20rokov trápila chronická bolesť ramena. Vieš si predstaviť čo všetko za 20rokov bolesti všetko vyskúšala…. Ako povedala •všetko•. 

Posledných pár rokov si dávala lieky na spanie, a proti bolesti.

Rameno si držala, aj keď odchádzala. Dohodli sme sa, že jej na druhý deň zatelefonujem, ako sa cíti. Zdelila mi s nadšením, že bolesť sa nevrátila. Na to som sa pani Evičky opýtala či sa konečne vyspala bez liekov? Odpoveď bola, že nie, pretože sa stále budila a chytala si rameno, či ju naozaj nebolí. 

Bolesť sa už Evke nevrátila. 

Sound Healing Slovakia

Tieto skúsenosti ma poháňali vpred a založila som Sound Healing Slovakia. 

Sound Healing Slovakia sú príbehy. Pribehy, dnes už, stovák ľudí, ktorí prišli k novým vnemom, úľavám, novému (na)smerovaniu, aj k vysneným deťom. A to veľakrát bez slov. “Iba” tak, že na nich prehovorila vibrácia. Pokecala s egom, pokecala s telom, pokecala s vyššim ja, a nový život sa môže začať. 

A každý má(me) ten Nový Život v niečom inom. 

Prečo šírim povedomie o liečbe zvukom?

Toľko mi hovorili ľudia, nie, že to budeš učiť ďalších, to je konkurencia.

Nevnímam to tak. Misky ma veľa naučili o živote, a učia ma každý deň. 

Nasmerovali ma, keď som zišla z cesty, upratali ma, keď som mala v sebe neporiadok, utíšili, keď som mala v sebe hluk, a tiež pohladili, keď som potrebovala. 

Spievajúce misky vyučujem nielen ako nástroj liečby zvukom, ale tiež ako nástroj k sebapoznaniu, sebarozvoju a sebaliečeniu. Pretože tak to mám odskúšané na sebe, a na všetkých, ktorí si k Sound Healing Slovakia za tie roky našli cestičku. 

Školím napr. koučov, mnohí z nich až na kurze misiek pochopili čo znamená koučovať. Svoj život, svoje myšlienky, svoje postoje, svoje spomienky.. Bez kontinuálneho a systematického prelaďovania svojich frekvencií, nemôžeme prelaďovať “len tých ostatných”. Takto to nefunguje. Teda možno funguje, ale je to len dočasný jav, ktorý nás zakrátko tak či onak vyžmýka z energie, ako pri akejkoľvek inej práci.  

Naši žiaci sú fantastickí!

Po našich vzdelávacích víkendoch toto všetko začnú chápať, a tým získavajú možnosť aplikovať nadobudnutú hmotu vedomostí do svojho života. Toľkokrát v nich vidím seba. To bádanie, objavovanie, nadšenie, aj rešpekt. (Čo) Keby každá domácnosť mala jednu spievajúcu misku….(?)

Prostredníctvom sound healingu získavame možnosť pochopiť a nakuknúť čo sa nachádza za oponou. Za oponou nášho akutálneho vnímania. Lebo TO čo TERAZ vidime je len čriepok z nekonečného celku. Aj keď máme pocit, že vidíme (už) veľa, stále sa prostredníctvom vysokej vibrácie vraciame k tomu istému- vidím len malý čriepok, ktorý má v multidimenzionálnom rozmere úplne iný tvar, iný význam, inú hmotu a možno aj farbu a možno vôbec ani neexistuje…..:) 

Sound healing je o presahu, a presahy nášho (momentálneho) vnímania robí (s nami) každý deň.