Naša cesta

Naša
cesta

sound healing aristoteles

Šťastie je stav duše

Povedal pred stáročiami antický filozof Aristoteles. Pre nás je to mantra, v ktorú veríme, ktorú cítime a sprostredkúvame Vám v rámci osobnej transformácie, work-life balans a mindfulness.

Mgr. Lucia Nosko
Sound Healing Master, učiteľ a terapeut

 „Pred rokmi mi duchovná cesta a meditácie v nepálskom kláštore s budhistickými mníchmi zmenili život. Aj napriek viacerým, už v tej dobe absolvovaným, energetickým kurzom a seminárom som sa skutočne stretla so sebou až tam, v Nepále. Budhistický kláštor je preto pre mňa už navždy životným míľnikom. V kláštore, počas dlhých dní ticha a budhistických učení som do podstaty precítila, čo s nami robia zvuky, ako na nás vplývajú slová, pohľady, hudba, rádio, televízia. Vrátila som sa domov, začala som hľadať zvukových terapeutov a vycestovala som opäť – učiť sa. 

V priebehu mnohých rokov štúdia a cestovania za štúdiom po našej zemeguli som dosiahla v roku 2019 najvyšší stupeň vzdelania v rámci holistic resonance. Tým som sa zaradila medzi 24 oficiálne certifikovaných učiteľov (Gong Master Teacher) z celého sveta.

Sound Healing mi zmenil život. Je to cesta. Cesta spoznávania zákutí svojej duše v rôznych vrstvách. Cez nevedomie, podvedomie, vedomie, priestor, čas, éter. Rozpoznávanie toho, čo a kto skutočne sme, aký je náš zámer a potenciál na po-zemskej púti. Sound healing – holistická rezonancia – je svetlo, ktoré zasvieti presne tam, kde treba. Život a tempo, v ktorom ideme, nám veľmi rýchlo a jednoducho prehluší volanie duše a naše skutočné potreby. Vtedy sa skôr, či neskôr objaví disharmónia v podobe choroby, vyhorenia, nespavosti, depresie, úzkosti.

Zvuky misiek a gongov sú Zdroj, ktorý nám pomáha započúvať sa naspäť po čom volá naša podstata, rozpamätať sa, objaviť v sebe skryté poklady v nás, hodnoty, mier, šťastie, (seba)lásku, balans. 

V liečivých frekvenciách nachádzame nielen relaxáciu, ale seba, svoje pravé túžby, vedenie, smer, yin yang. Táto forma alternatívnej medicíny nám dodáva a obnovuje odhodlanie rásť a chápať viac.

Holistická rezonancia vytvára doslova bunkovú masáž a sprostredkúva slobodu na všetkých úrovniach. Po-stará sa o to cez telo, myseľ, a dušu. 

Naše fyzické a duševné zdravie nám reflektuje záťaž, ktorá sa rokmi nakumulovala a potrebujeme (sa)  odľahčiť. Oslobodiť zo zajatia myšlienok, fyzických 3D predpojatí, ktoré vo Veku Vodnára už nemajú svoje isté miesto. Dostávame možnosť byť prítomný, vystúpiť z hmoty, a cítiť autenticitu bytia. Jednotu. Celistvosť.”

Vzdelanie/školenia/tréningy

2014  Silence Meditation Retreat and Buddhist Teachings, Buddhist Monastery, Nepal

2015  Gong and Singing Bowls Training, Norimberg, Nemecko. (Sound Master Jurgen Huck)

2016  Singing Bowls Therapy Training, Prague (Singing Bowls Master Manan Sharma)

2017  Gong Master Training, basic, Berlin, Nemecko (Grand Gong Master Don Conreaux)

2018  Gong Master Training, intermediate, Berlin, Nemecko (Grand Gong Master Don Conreaux)

2019  Advanced Gong Master Training: Gong Teacher Training, Slovenia (Grand Gong Master Don Conreaux, GongMuse)

2019 Gong Teacher Training, Slovenia (Grand Gong Master Don Conreaux, GongMuse) Najvyšší, učiteľský stupeň holistickej rezonancie

2019  MEM Gong Yoga of Holistic Resonance Training, Module 1, Montenegro (Gong Master Tim Byford, Gong Yoga Master Petra Trtnik)

2020  MEM Gong Yoga of Holistic Resonance Training, Module 2, Montenegro (Gong Master Tim Byford, (Gong Yoga Master Petra Trtnik)

Mgr. Martin Nosko
Shamanic Healing Master, Gong Master

“S holistickou rezonanciou a vedomým spôsobom života som sa prvýkrát dostal do kontaktu počas života v Austrálii. Po prvýkrát som tam doslova precitol, pri navnímavaní austrálskych domorodcov. Po návrate na Slovensko som sa zoznámil s mojou manželkou, ktorá ma onedlho začala vzdelávať a odovzdávala mi jej hlboké teoretické vedomosti a praktické skúsenosti v oblasti holistickej rezonancie, za čo som jej do dnes nesmierne vďačný. Po dvoch rokoch štúdia a praxe som absolvoval spoločne s manželkou dva medzinárodné kurzy určené pre gong mastrov, vysoko v horách Montenegra, ktoré boli zamerané na oblasť MEM Gong Yogy (Muscle-Emotion-Meridian Gong Yoga of Holistic Resonance). V tejto oblasti som spoločne s otcom, zakladateľom a objaviteľom MEM Gong Yogy Grand Gong Mastrom, Donom Conreaux, vytvoril manuál cvikov, ktoré sú ideálne na rozprúdenie životnej energie v nás. Následne sme sa pustili spoločne s Petrou Trtnik, medzinárodnou učiteľkou MEM Gong Yogy a Donom Conreaux do nahrávania medzinárodného online kurzu. Ten v prípade záujmu nájdete tu.

https://onlinegongmastertraining.com/p/mem-gong-yoga-of-holistic-resonance 

 Vibrácia a rezonancia sa stala mojou každodennou súčasťou nielen na skupinových hodinách a individuálnych terapiách, ale tiež v súkromnom živote. Počas tejto hlbokej osobnej cesty som rozpoznal intenzívne volanie k šamanizmu. Šamani v Afrike hovoria, že máme aj svoju adoptívnu líniu predkov a to je tá, s ktorou naša duša najviac súznie a v určitej fáze nášho života zacítime jej volanie. Šamanizmus bol môj “call” a ja som sa s maximálnou dôverou, rešpektom a úctou vydal na túto cestu. Absolvoval som viaceré kurzy a summity pod vedením uznávaných šamanov z Ameriky, Peru aj Afriky zamerané najmä na shamanic journeying, metody diagnostík a riešenia konkrétnych problémov. Šamanizmus je spôsob života, ktorým sa snažím žiť každý moment a tradičný šamanský prístup v kombinácii s gongami je forma, akou vediem skupinové hodiny a terapie. Šamani v Peru hovoria, že všetci pochádzame zo slnka = svetla, ktoré nikdy nevychádza, ani nikdy nezapadá. Láska a svetlo je podstata každého jedného z nás bez výnimky. Mojím poslaním je toto svetlo a silu nášho srdca prebudiť = prinávratiť späť do života.”

Vzdelanie/školenia/tréningy

2018-2020  Gong Master Training Basic-intermediate-Advanced, (Lucia Nosko, Gong Teacher) 

2019  MEM Gong Yoga of Holistic Resonance Training, Module 1, Montenegro (Gong Yoga Master Petra Trtnik, Gong Master Tim Byford)

2020  MEM Gong Yoga of Holistic Resonance Training, Module 2, Montenegro (Gong Yoga Master Petra Trtnik, Gong Master Tim Byford)

2021  International Shamanic Journey Training (Sandra Ingerman, USA) 

2022 Shamanic Journeying for Guidance and Healing part 2 (Sandra Ingerman, USA)