fbpx

Mgr. Martin Nosko – (Kondičný špecialista)

Život v Austrálii, trénovanie na okruhu WTA a Exos ovplyvnili prítomnosť😊

 

 

Pohyb, resp.šport je súčasťou môjho bytia už od útleho detstva. Vždy ma fascinovalo ľudské telo, chcel som mu čo najviac rozumieť a tak som postupne s narastajúcim vekom začal zbierať potrebné vzdelanie a prax. 

Niekoľko sezón som pracoval v tenise. Trénovať dve svetové hráčky WTA (Benčič, Ka.Plíšková), pričom s jednou sme zanedlho pokorili najvyšší titul-svetová jednotka-, bola skvelá skúsenosť, avšak zostať na domácej pôde a venovať sa, okrem profi športovcom, klientele ako ste vy je prakticky rovnaká výzva ako získavať tituly. Titul a moja vizitka je to, keď ste zdraví, nič vás na fyzickom tele nebolí (resp.všetky príznaky diskomfortu eliminujeme na minimum), a nemáte pohybové obmedzenia. Na tom systematicky pracujeme. Tréningy sú zamerané na správne=zdravé fungovanie celého pohybového aparátu, pričom počúvame svoje telo, čo nám hovorí, čo nám dovolí, a kam sa vieme posúvať.

Počas jednej etapy môjho života, ktorú som strávil v Austrálii som popri trénovaní bežnej populácie vyštudoval Australian College of Sport and Fitness, aby som sa vedel na svoj odbor pozrieť doslova z druhej strany 🙂

Aktuálne mám najvyššie vzdelanie z Exos-u, tzn.z najúspešnejšieho tréningového centra profesionálnych športovcov, špeciálnych vojenských jednotiek a vzdelávacieho inštitútu kondičných trénerov v USA.

Som súčasťou Health&Performance, kde sa staráme o kvalitu výkonu a zdravie vrcholových športovcov (hokej /hráči z NHL, severských líg, repre../, tenis, lyžovanie..) a o vás😊

V Sound Healing Slovakia Centre vediem tréningy 1x v týždni- v nedeľu podvečer. Na hodine “Pohyb je Liek” spoznávame  svoje telo z trošku iného uhla ako ste zvyknutí a zároveň lepšie pochopíte, ako funguje, čo s čím súvisí a prečo.. 🙂

Na vás všetkých sa veľmi teším.

Majka

 

Prvá osôbka s ktorou prichádzate v SHS Centre najčastejšie do prvého kontaktu počas týždňa v popoludňajších hodinách je Majka❤️

Volám sa Maja a v SHS centre som vašim sprievodcom. Stretnete ma na recepcii. Akonáhle vstúpite do čarovného priestoru, privítam Vás s úsmevom na tvári:) Ponúknem Vám čajík, kávičku, zavediem Vás na miesto Vašej terapie, aktivity, objednám Vás na ďalší termín Vami zvolenej terapie.

Prevediem Vás a oboznámim s úžasným priestorom kde vládne pokoj a harmónia.

Oboznámim Vás s časovým harmonogramom terapií, healingu, meditácií, jogy, relaxácie, sauny, zdravého cvičenia, pohybovej prípravy, konzultácií a osobnostného poradenstva.

Verím, že si priestory centra zamilujete tak ako ja a budete sa tešiť na nové zážitky a ja Vám ich mojou prítomnosťou spríjemním.

Objednávky, otázky, termíny, ponuky, moja náplň pre Vás.

Veci sa dejú tak ako majú a prídu k Vám samé v správny čas ak načúvate srdcom ❤

Teším sa na vás,

Vaša Majka❤

Kika

 

Jóga je pre mňa cesta k sebe samej, pestrá, podmanivá, osobitá, občas aj hrboľatá…Vďaka nej však môžem vidieť nové horizonty a možnosti, dodáva silu môjmu telu a pritom upokojuje myseľ, učí ma trpezlivosti a vedie k sebapoznaniu, napĺňa láskou a každý deň ma inšpiruje. Nenápadne prenikla do môjho života a usídlila sa v ňom tak prirodzene, že ju považujem za svoju súčasť od samotného začiatku.

Čo učím na mojich hodinách? Úsmev&hravosť = viac než dokonalé pozície. Dôležité je pre mňa nadšenie k objavom vlastného tela a dychu, rozvíjania vnímavosti a prežitku z prítomného okamihu.

Môžete ma stretnúť na ranných hodinách jemnej vinyasa flow jógy, kde necháme splynúť náš dych s pohybom, plne prepojíme telo a myseľ. Na hodine sa naučíme uvedomovať si svoj dych, prebudíme zmysly, svaly sa stanú nie len pružnejšie ale aj silnejšie. Zahrejeme telo a rozprúdime v ňom teplo, čím dochádza k lepšiemu vylučovaniu toxínov z tela a nášho vnútorného energetického plynutia prostredníctvom prány.

Mojou jógovou učiteľkou je jin jóga, ktorú ponúkam na štvrtkových popoludňajších hodinách aj vám. Jin joga ma učí zastaviť, nechať všetko plynúť a ísť k svojej podstate.

Certifikácia:
175h jógová terapia (Arsha yoga, Kerala/India)
Registered yoga teacher 100h jin jóga (Trimurti, Goa/India)
Registered yoga teacher 200h jóga (Pura Vida Yoga, Milano/Taliansko)

Vierka

 

Yoga sa postupom času stala úplnou súčasťou môjho každodenného pracovného aj osobného života. Našla som postredníctvom nej hlbšie prepojenie do svojho vnútra a do okolitého sveta zároveň. Je to môj životný zámer a napĺňa ma, že napomáham aj druhým ľuďom viesť pokojnejší, zdravšia a šťastnejší život.

V SHS Centre vediem stredajšie podvečerné hodiny Inspirit Yogy 1x v týždni.

Vierka Ayisi- Majiteľka Inspirit Agency a zakladateľka konceptu INSPIRIT YOGA

Lifestyle lektor & blogger.

Mgr.Lucia Nosko

 

Certified Sound healing therapist, Sound master, Sound teacher, Gong master, Gong teacher

Lucia v roku 2019 posunula svoje vzdelanie zo sound mastra, na učiteľský stupeň (najvyšší možný).

Aktuálne tak patrí medzi 24 oficiálne certifikovaných učiteľov holistickej rezonancie na svete. Svoje poznatky neustále prehlbuje, posúva do praxe, preto ani jedna terapia nie je rovnaká:) Jej terapie majú nepopierateľné a mnohostranné výsledky. Tie sa viditeľne&citeľne odzrkadľujú na rôznych úrovniach zdravia- fyzického, mentálneho, energetického. 

Vynikajúce výsledky má s významným progresom u detí, v rôznych oblastiach (reč, hyperaktivita, spánok, sústredenosť, eliminovanie strachov, tráum…)

Rovnako túto terapiu vyhľadávajú ženy, resp.páry, ktoré majú problém s otehotnením. Len za dva roky sa už po prvej terapii podarilo bezprostredne otehotnieť 4 ženám, a ďalším maminám po niekoľkých hodinách sound healing terapie.

Taktiež sa Lucia venuje onkologickým pacientom, pacientov v bdelej kóme, deťom s autizmom, downovým syndrómom, a pod.

Touto metódou sa dajú liečiť mnohé problémy, ochorenia, bloky, strachy, pocity prázdnoty, vyhorenia, sklamaní, atď;)

Lucia sa taktiež venuje osobnostnému rozvoju, na ktorom s vami pracuje najmä prostredníctvom sound terapií. A v prípade záujmu aj vypracovaného terapeutického plánu na mieru.

Aktuálne sa venuje štúdiu Gong Nidra, a Gong Yogy- zdravotným cvičeniam, ktoré sú založené na správnej stimulácii svalových partií a meridián v našom tele.

Ku Gong Yoge si našla cestu cez svojho učiteľa Grand Gong Mastra Don Conreaux, ktorý túto metódu vyvinul.

TEŠÍM SA, že nás stále pribúda, že si u nás nachádzate “minimálne” seba, “maximálne” nové okolie, priateľov, partnerov ;), nový rozmer života a mnoho iného…..

Ďakujeme za dôveru, a tešíme sa aj na vás! ❤️